Izgara Köfte

Paylaş :

FacebookTwitterGoogleTumblrLinkedInPinterest


Her salı balık günümüzdü ama bu hafta ızgara köfte yapmak istedi canımız ve tarifide sizlerle paylaşıyorum. Ben köfteleri elektrikli ızgarada pişirdim. Elektrikli bile olsa güzel oldu ve afiyetle yedik. Vereceğimi malzemeler iki kişilik olarak ayarlanmıştır.

Malzemeler
300-400 gram kıyma
Sıvı yağ
Tuz
Karabiber
Kekik
Nane
Kırmızı pul biber
Kimyon

Hazırlanışı
Kıymayı bir kaba alın. Eğer kıymanızın yağı az ise içerisine bir miktar sıvı yağ ekleyiniz böylece köfteler kuru olmaz. Daha sonra içerisine yukarıda verdiğim baharataları yeteri kadar ekleyin. Tabi hepsini ekleyeceksiniz diye bir kural yok. Ben baharatlı sevdiğim için içerisine ne bulduysam ekledim nerede ise.

Neyse karışımı iyice yoğurun ve köftelik parçalar alarak elinize yassı bir hale getirin. Tüm kıymayı bu şekilde hazırladıktan sonra buzdolabında yarım saat bekletin böylelikle köfteler hem dinlenir hemde baharatlar iyice tadını veriri.

Köfteleri ızgara üzerine sererek pişirin. İsterseniz fırında da pişiebilirsiniz. Kızartma işine gelince yağda kızaran köfteleri pek sevmiyorum ama o şekilde de pişirebilirsiniz. Eğer yağda pişirecekseniz sıvı yağı köfteleri hazırlarken eklemeyiniz aksi halde çok yağlı olur.

VN:F [1.9.22_1171]
Tarife puan verin
Rating: 10.0/10 (8 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
Izgara Köfte, 10.0 out of 10 based on 8 ratings

Paylaş :

FacebookTwitterGoogleTumblrLinkedInPinterest


, , ,

About busta

Yaşamak için ye, yemek için yaşa
View all posts by busta →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.